İlham Əliyev Albaniya Prezidenti Bayram Beqay ilə görüşüb
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev martın 14-də Albaniya Respublikasının Prezidenti Bayram Beqay ilə görüşüb.
Görüşdə ölkələrimiz arasında ikitərəfli münasibətlərin uğurla inkişaf etdiyi vurğulandı, Prezident İlham Əliyevin Albaniyaya dövlət səfərinin, Prezident Bayram Beqayın isə ölkəmizə rəsmi səfərinin əlaqələrimizin möhkəmlənməsində rolu qeyd edildi. Bu ilin martında Albaniyanin Baş naziri Edi Ramanın ölkəmizə səfərinin əhəmiyyətinə toxunuldu.
Söhbət zamanı Cənub Qaz Dəhlizinin fəaliyyəti və bu layihənin enerji təhlükəsizliyinin təmin olunmasında rolu bir daha qeyd edildi. Azərbaycan tərəfindən Albaniyaya investisiya qoyuluşu məsələləri ilə bağlı fikir mübadiləsi aparıldı.
Görüşdə əlaqələrimizin inkişafında müsbət dinamizm məmnunluqla vurğulandı.
Söhbət zamanı XI Qlobal Bakı Forumunun beynəlxalq əməkdaşlığın güclənməsi işinə xidmət etdiyi qeyd olundu.

Ильхам Алиев встретился с Президентом Албании Байрамом Бегаем
14 марта Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев встретился с Президентом Республики Албания Байрамом Бегаем.
На встрече было подчеркнуто успешное развитие двусторонних отношений между нашими странами, отмечена роль государственного визита Президента Ильхама Алиева в Албанию и официального визита Президента Байрама Бегая в нашу страну в деле укрепления связей. Была затронута важность визита премьер-министра Албании Эди Рамы в марте этого года в нашу страну.
В ходе беседы вновь были отмечены деятельность Южного газового коридора и роль этого проекта в обеспечении энергетической безопасности. Состоялся обмен мнениями по вопросам вложения Азербайджаном инвестиций в Албанию.
На встрече был подчеркнут позитивный динамизм в развитии двусторонних связей.
В ходе беседы было отмечено, что XI Глобальный Бакинский форум служит усилению международного сотрудничества.