İlham Əliyev İsrailin Azərbaycandakı səfirini qəbul edib
Prezident İlham Əliyev İsrail Dövlətinin ölkəmizdəki fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Rafael Harpazı diplomatik fəaliyyətinin başa çatması ilə əlaqədar qəbul edib.
Rafael Harpazın ölkəmizdəki diplomatik fəaliyyəti dövründə Azərbaycan ilə İsrail arasında əlaqələrin inkişafına verdiyi töhfəni yüksək qiymətləndirən dövlətimizin başçısı gələcək fəaliyyətində ona uğurlar arzuladı.
Səfir Prezident İlham Əliyevə minnətdarlığını bildirdi və qeyd etdi ki, Azərbaycan ilə bağlı xoş xatirələr onun qəlbində daim yaşayacaq.
Görüşdə Azərbaycan ilə İsrail arasında ikitərəfli münasibətlərin müxtəlif aspektləri müzakirə edildi, əlaqələrin perspektivləri ətrafında fikir mübadiləsi aparıldı.

Ильхам Алиев принял посла Израиля в Азербайджане
Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев принял чрезвычайного и полномочного посла Государства Израиль в нашей стране Рафаэля Харпаза в связи с завершением дипломатической деятельности.
Глава государства, высоко оценив вклад, внесенный Рафаэлем Харпазом в развитие связей между Азербайджаном и Израилем в период дипломатической деятельности в нашей стране, пожелал ему успехов в дальнейшей деятельности.
Посол выразил признательность Президенту Ильхаму Алиеву и отметил, что добрые воспоминания об Азербайджане навсегда сохранятся в его сердце.
На встрече были обсуждены различные аспекты двусторонних отношений между Азербайджаном и Израилем, состоялся обмен мнениями по перспективам связей.